Kā pareizi izvēlēties hostingu?

Mūsdienās atrast normālu hostingu nav problēma: izvēlieties pazīstamu pakalpojumu sniedzēju ar vidējām tirgus cenām, un Jūsu vietne strādās.

Grūtības rodas tad, kad ir vēlme apzināti izvēlēties hostinga pakalpojumu sniedzēju ar augstu pakalpojumu kvalitāti. Runa nav pat par to, ka mārketinga teksti aizmiglo prātu. Vienkārši, hostingam ir daudz raksturojumu, bet nepieredzējušam mājas lapas īpašniekam var rasties grūtības ar to novērtēšanu.

 

1.Tehniskie raksturlielumi

Serveris – tas ir parasts dators, no tāda skatu punkta, ka tam ir procesors, operatīvā atmiņa, cietais disks. Vienā serverī var izvietot, teiksim, tūkstoš mājas lapu. Kad jūs nopērkat lētu hostingu, Jūsu lapa kļūst par vienu no tūkstoša. Vienkāršojot, var teikt, ka mājas lapa – tā ir parasta programma, kura atrodas cietajā diskā, bet tās darbībai ir nepieciešami procesora un operatīvās atmiņas resursi.

Šajā situācijā hostinga pakalpojumu sniedzējam ir jāseko, lai kāda no lapām neizmanto pārāk daudz resursu, ierobežojot citu tiesības. Bez tā, hostinga pakalpojumu sniedzējam ir jāpārpārdod saprāta robežās.

 
 

 

1.1.Servera noslogojums

Daudziem provaideriem ir desmitiem serveru. Un iepriekš nav zināms, kur tiks novietota Jūsu lapa. Tādēļ, neklātienē novērtēt hostinga kvalitāti neizdosies, būs jāizmanto testēšanas laiks (bieži vien bezmaksas).

Servera noslogojumu var pārbaudīt, izvietojot lapas skriptos taimerus. Dažas dienas savākt statistiku par lapu ģenerācijas laiku (PHP izpilde un MySQL pieprasījumu atsevišķa apstrāde), pēc tam izveidot grafikus un paskatīties, vai ir novērojama darbības pasliktināšanās sastrēguma stundās. Protams, lai to izdarītu, mājas lapai ir jābūt apmeklētai.

1.2. Kanāla noslogojums

Tiek pārbaudīts ar pinga servisiem: Jūs atzīmējat savu lapu un datori no visām pasaules malām cenšas tam piekļūt. Paiet dažas dienas un Jūs saņemat statistiku. Tāda servisa piemērs: http://host-tracker.com/

 
 
 

2.Atbalsta dienests

Ir jāatbild par saprātīgiem termiņiem un pēc būtības. Pirmā mēneša laikā tas ir jāpārbauda, piemēram, ar jautājumiem par rezerves kopēšanas organizēšanu. Novērtējiet operativitāti (īpaši naktī vai brīvdienās), labvēlīgas un noderīgas atbildes.

3.Vadības paneļa ērtums, funkciju bagātība, uzstādītā programmnodrošinājuma daudzveidība utt.

Šeit ir daudz nianšu, bet visticamāk, ka Jūsu lapas darbībai atradīsies viss, kas ir nepieciešams: PHP, MySQL, vadības panelis, PHPMyAdmin, norēķini – tas viss ir praktiski jebkuram provaideram. Atsevišķi ir jāatzīmē, ka nevajag pievērst uzmanību diska vietas limitiem un trafikam – visdrīzāk tā visa Jums pietiks.

 

4. Pakalpojumu veidi

Lai jūsu mājas lapa būtu pieejama internetā, pirms izvēlēties hostingu, jums jādod mājas lapai savs vārds (domēna reģistrēšana). Šī pakalpojuma nosaukums ir domēnu reģistrācija (domēnu reģistrēšana). Pēc domēna reģistrēšanas var domāt par mājas lapas hostingu, proti, par uzņēmuma izvēli, kas izvietos jūsu mājas lapu uz saviem serveriem un nodrošinās mājas lapas uzturēšanu. Kad runa iet par hostingu, tad vairums cilvēku domā par klasisko hostingu. Un tas arī ir saprotams, jo šis pakalpojums ir vispopulārākais un pieprasītākais.

Bet bez klasiskā hostinga, uzņēmumi piedāvā virkni specifisku pakalpojumu, kuri arī ļauj nodrošināt jūsu mājas lapai pieeju internetam. Uzskaitīšu populārākus variantus: dedicated server, virtuālais serveris, izdalītais serveris, virtuālais hostings, servera noma.

Lai jums būtu vieglāk orientēties hostinga pakalpojumu pasaulē, izstāstīšu nedaudz vairāk, ko katrs pakalpojums nozīme un no kā tas sastāv. Virtuālais serveris ir izdalīta resursa noma pie hostinga provaidera. Pēc savas būtības tas ir pilns fiziska servera analogs. VPS gadījumā jums tiek nodrošināts uz servera daudz vairāk resursu. Pie tam, pasūtot virtuāla servera pakalpojumu, jūs saņemat iespēju paši nodrošināt šī servera vadīšanu (veikt konfigurāciju, parametru maiņu utt.). Bieži vien mājas lapu īpašnieki atrodas grūtas izvēles priekšā: iegādāties VPS vai klasisko hostingu?

Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, jums jārod atbildes uz dažiem citiem ļoti svarīgiem jautājumiem. Viens no tādiem ir plānotais mājas lapas apmeklējums. Ja jūs sagaidāt lielu apmeklētāju skaitu, tad visdrīzāk jums nopietni jāapsver virtuāla servera izvēles iespējas. Bet ņemiet vērā, ka bez klasiskā Linux VPS servera, ir vēl VPS serveris uz Windows. Neatkarīgi no izvēles jums jābūt Linux un Windows serveru administrēšanas iemaņām.

 

5. Virtualie serveri

VPS servera noma - šis pakalpojums nav jaunums. Hostinga provaideri to piedāvā, jo ir virkne mājas lapu ar specifiskām prasībām, kurām vairāku iemeslu dēļ neder klasiskais hostings. Piemēram, mājas lapu izstrādes uzņēmumam jāizvieto serverī visas mājas lapas, kuras atrodas izstrādes stadijā. Lai to nodrošinātu, pastāv iespēja iegādāties serveri, taču tas ir saistīts ar zināmiem izdevumiem. Pirmkārt, pats serveris var maksāt ļoti dārgi. Otrkārt, ir nepieciešama telpa servera izvietošanai. Un visbeidzot šo serveri nepieciešams apkalpot: atjaunot programmnodrošinājumu, veikt profilaktiskus darbus utt. Tas viss ir pietiekami dārgi un neizdevīgi, ja vien tam nav nopietna pamatojuma (piemēram, viens no pamatojumiem varētu būt pastiprinātas drošības prasības). Nomājot serveri pie hostinga pakalpojuma sniedzēja, lielākā daļa no šim problēmām atkrīt. Viena servera noma mēnesī vidēji izmaksās 30-50 Euro. Bet sava servera apkalpošana var izmaksāt simtiem un nereti arī tūkstošiem Euro mēnesī.

 

VIrtual Servers Example

Ir vērts atzīmēt vēl vienu uzņēmumu kategoriju, kuriem būtu aktuāli izvēlēties virtuāla servera pakalpojumu klasiskā hostinga vietā. Tie ir portāli, kuri piesaista ļoti lielu apmeklētāju plūsmu. Piemēram, ziņu portāli, interneta veikali, online kazino utt. Šādā gadījumā servera noma mājas lapai ir pamatots lēmums un izvēle. Lai saprastu, kāpēc šajā gadījumā jāizvēlas tieši VPS pakalpojumu, jāsaprot kādas ir atšķirības starp šiem diviem produktiem: virtuālais serveris un klasiskais hostings. Ja jūs iegādājaties klasiska hostinga pakalpojumu, tad to var salīdzināt ar vienistabu dzīvokli komunālajā mājā, kur vienā stāvā vienmēr ir daudz dzīvokļu, trokšņaini un ir maz vietas. Jā, tā ir ideāla izvēle, ja jūs dzīvojat viens un nevēlāties pārmaksāt, bet lielākai ģimenei nepieciešams vairāk vietas, vairāk komforta. VPS hostingu var salīdzināt ar trīsistabu dzīvokļi daudzdzīvokļu mājā. Dzīvokļu ir daudz, bet jūs vienmēr zināt, ka jums ir plašs dzīvoklis ar visām ērtībām, kur jūs pats sev esat saimnieks. Pie tam kaimiņu stāvā nav tik daudz (tikai 3-5).

 

6. Galvenās atšķirības

Speedometers

Piedāvājot klasiska hostinga pakalpojumu, hostinga provaideri ierobežo vietu uz sava servera. Nelielām mājas lapām tas ir ideāls risinājums, jo tām nav nepieciešams daudz vietas un tie nepatērē milzīgus resursu. Sanāk, ka mazo mājas lapu īpašnieki nepārmaksā par tiem resursiem, kurus viņi nekad neizmantos, bet viņi zina, ka mājas lapa strādās nepārtraukti un ir pieejams nedaudz vairāk resursu, nekā lapām ir nepieciešams. Bet ar lieliem portāliem situācija ir savādāka: tie, patērē krietni vairāk resursu un slodze uz servera pieaug. Tādēļ citas mājas lapas, kas izmanto klasisko hostingu un kuras ir izvietotas šajā pašā serverī, sāk strādāt lēnāk vai arītās vispār nav iespējams atvērt. Lai to nepieļautu, hostinga pakalpojuma sniedzēji piešķir lielākām mājas lapām krietni vairāk resursu, nekā mazām lapām. Portālus ar lielu apmeklētāju plūsmu izvieto uz atsevišķiem serveriem (servera noma) vai arī nodrošina vairāk resursu viena servera ietvaros (VPS).

Stāsts būtu nepilnīgs, ja neatzīmētu virtuāla servera paveidu - virtuālais serveris uz Windows bāzes jeb Windows VPS. Šis pakalpojums ir pieprasīts mājas lapu īpašnieku vidū, kuriem mājas lapa ir izstrādāta, izmantojot Microsoft tehnoloģijas. Hostinga pakalpojumu sniedzējiem Windows VPS gandrīz nav nekādu atšķirību no klasiskā Linux VPS. Kaut gan dēļ tā, ka licenzēta Windows operetājsistēma izmaksā dārgāk, šī pakalpojuma izmaksas rezultātā ir lielākas.

Tēmas nobeigumā ir vērts pievērsties tematam, kas nav hostings, bet tiešā veidā ir saistīts ar šo pakalpojumu. Tā ir mājas lapas izveidošana vai interneta veikalu izveide. Ņemiet vērā, ka mājas lapu izstrādātājiem jau laicīgi jāinformē klients par specifiskām hostinga prasībām. Mājas lapu veidošana vai interneta veikalu izveide ir process, kurš var aizņemt vairākus mēnešus. Savā pieredzē esmu redzējis daudzus gadījumus, kad izvēlēta hostinga parametri nederēja jaunām mājas lapām un bija nepieciešams operatīvi meklēt ceļus kā risināt problēmu. Lai arī jūs nesaskartos ar šādām grūtībām, iesaku atrunāt prasības hostingam jau tad, kad jūs uzsākat savas mājas lapas izveidi. Un pats pēdējais ieteikums no manas puses: uzmanāties no bezmaksas mājas lapas izveides. Pirms pieņemat izstrādātāja nosacījumus, rūpīgi ar tiem iepazīties, lai nākotnē nesaskartos no nopietnām problēmām